Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular?

1-  Duvar Kağıtları silinebilir mi?
 
Duvar kağıdınızın üzerinde yazan talimatlara göre duvar kağıdınızı silebilir hatta bazı ürünleri hem silebilir hemde fırça yardımıyla veya sünger yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bunun için duvar kağıdınızın üzerindeki standart sembollere ve talimatlara bakmanız yeterlidir.
 
 
2-  Hangi boyanın üzerine yapıştırılabilir?
 
Duvar Kağıtları en iyi plastik boyalara yapışmaktadır, plastik boyadan sonra subazlılı ve silikon bazlı boyalarada gayet rahat yapıştırabilirsiniz. Eğer ki duvardaki boya veya yüzeyden tereddütünüz varsa duvar kağıtları tutkalınızı ağaç tutkalı katarak güçlendirebilirsiniz. Duvar Kağıdı üstüne duvar kağıtları yapıştırılmaz.
 
 
3-  Duvar kağıtları duvara zarar verir mi?
 
Duvar kağıtları duvara uygulanırken kesinlikle duvara zarar vermez. Duvardan sökerken ise; ılık su ile ıslatılıp yumuşamasını 2 saat kadar bekledikten sonra dikkatlice sökülürse duvarlarınıza zarar vermez.
 
 
4-  Duvar Kağıtları uygulanacak zemin nasıl olmalı?
 
- Zemin üzerindeki çatlaklar ve delikler alçı ile doldurularak düz bir zemin elde edilmelidir.
 
- Uygulama yapılacak zeminin nem, rutubet, kir, pas ve yağdan arındırılmış temiz bir yüzey olması gerekmektedir.
 
- Daha önceden duvar kağıdı uygulanmış ise eski kağıtlar sıcak su ile yumuşatılmalı ve belirlibir süre bekledikten sonra duvardan tamamen sökülmelidir.
 
- En son astar boya atılıp yüzeyin kurumasının ardından duvar kağıtları duvara yapıştırılmalıdır. Sadec alçı yapılmış astar boya yapılmamış yüzeye duvar kağıtları yapışmaz, kısa sürede kağıtlar duvardan açılma yapar.
 
- Duvar kağıtlarının en iyi şekilde duvara yapışması için uygulama esnasında ve sonrasında ki 36 saatlik süre içinde pencereler ve kapılar kapalı tutulmalıdır.
 
 
5- Nekadar Duvar Kağıdı Almalıyım?
 
Duvarların metrekaresi hesaplandıktan sonra seçmiş olduğunuz duvar kağıtlarının rulo/metrekare’sine bölerek kaç rulo duvar kağıdı alacağınıza hesaplıyabilirsiniz.
Örneğin duvarınız 35 metrekare ise ve sizin seçmiş olduğunuz duvar kağıtlarının 1 rulosu 16,5 metrekare ise 35/16,5=2,12 dir. Yani 2 rulo yetmeyeceği için 3 rulo almanız gerekmektedir.